Život Jima Hvozdíka

2. srpna 2008 v 17:14 | Standa a Pepa |  Životopis
Když sme Jima požadali o jakusi fotku, dal tuhle. Je z jeho občanskeho prukazu z doby, kdy Jim koncertoval na Sibiři.

Život Jima Hvozdíka

Když se Jim narodil, svítilo slunko. Bylo to v létě, odpoledne v 13:01 a narodil se v porodnici. Važil jenom 1, 20 kg a dali ho inkubatoru. Dělal už v tom inkubatoru taky koncert, že se na něj chodily divat sestřičky z celé nemocnice. Byly to první naznaky, že Jim bude mimořadně hudebně nadany.
Když začal Jim chodit do školy, našel ležet u popelnice kytaru s pěti strunami. Tož porval ju a dotah domu. Rodina byla velmi chuda a tatinek ju chtěl obratem prodat na bazaru. Jim ji branil svym vlastnim tělem a řval u toho tak silně, až tatinek ohluchl na jedno ucho. Po teto sceně tatinkovy zajmy ustupily jinym směrem (na ušni) a Jimovi kytara zustala. Každy den na ni hral a bral si ju i do školy. Při hodinách u zkušeni si Jim kytaru bral i k tabuli, a jednou při hodině přírodopisu hrál znamu pisničku Smog On The Water od Deep Purple a při tom znalecky popisoval motyla.
Po ukončeni zakladniho vzdělani se Jim šel vyučit kadeřnikem. Sice protestoval, ale mama byla neoblomna. Lakala ju představa trvale zadarmo. Na učilišťu to bylo celkem fajne. Byly tam krasne děvuchy a Jimovi se to na jednu stranu velmi libilo. Stale nosil svou rozvrzanou kytaru a holkam o přestavkach hral písně typu You Shook Me. Jednou po cestě ze školy, kdy Jim nepřetržitě hral, ho potkal nejmenovany kytarista, kery zrovna byl v Česke republice na vylete a nabidl mu angažma. Jim byl nadšeny a hned s nim odešel.
Byl to rusky kytarista Bublajev a zavezl Jima na Sibiř. Tam žil Jim až do svych dvacetipěti let. Za tu dobu napsal domu jeden dopis s jednou větou: Ahoj!. Dlouho se rozmyšlel, jestli ho ma poslat, ale zvitězila laska k rodině. Jim na Sibiři vydělaval pěkne ruble. Koncertoval i pro polarni lišky na jedne farmě. Nebyl ale škrob a domu posilal šeky. Mama zaplakala radosti, že už nebudou stradat.
Když už měl Jim dost peněz, popřal liškam Nashledanou, a odjel na vlastni pěst do Japonska. Tam měl obrovske štěsti: dostal se na koncert Led Zeppelin a sešel se s kytaristou Jimmym Pageem. Vypravi se, že když Page uslyšel Jima poprve hrat, řekl: To neni možne!" a dotahl ho na podium. Jim si s nimi vystřihl perfektni verzi Whole Lotta Love a jediny, komu vadil, byl jejich bubenik. Potom došlo k znamemu incidentu, o kterem se radši nebudeme zmiňovat. Jiste ale je, že timto Jim odstartoval svoju hvězdnu karieru, ktera pokračuje dodnes.........
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama